gözen
ne
demek?

31 Aralık, 2010 / 16:34
Bir çok defa yeni yıla giriş heyecanı yaşadım ben de herkes gibi. Ama asıl bu sene yeni bir yıla giriyorum ben. Tarih kısmındaki bir sayının değişmesiyle yeni yıl olmaz akreple yelkovanın getirdiği yeni günler. İşin tuhaf tarafı; hiç yeni yıla giriyor gibi değilim. Anneme de öyle dedim telefonda. "Hiç yeni yıla giriyor gibi değilim, böyle kutlamak, karşılamak falan gelmiyor içimden. Büyüdüm galiba anne." dedim.

Dileklerim yok mu? Elbette var. Benim umutlarım, dileklerim zaman tanımaz zaten. Günün her dakikasını hakkını vererek yaşarlar. İsteklerim de öyle. Kendime yeteri kadar güvenirim, bir şeyi istiyorsam istiyorumdur; söylerim. İstemiyorsam da bundan doğal bir şey yoktur. Susmam, gülünmesi gereken yerde ağlamam. Ağlıyorsam eğer, bu benim büyüklüğümdür -ki hiç utanmam gözyaşlarımdan- çekinmem.

Güzel şeyler gördüm, yaşadım. Geri dönüp baktığımda o kadar çok anım var ki gülümseyerek hatırladığım... Sırf bu yüzden bile şanslıyım zaten.

İlk defa İstanbul'da bir yılbaşı geçireceğim. Planlarımda bir değişiklik olmazsa, çok kalabalık olacağım evimde. Ben, beklentilerim, yeni yıl dileklerim, şarkılardaki vokaller, enstrümanların gölgeleri... Bir değişiklik olursa da yanımda götüreceğim.

Herkese istediği gibi bir yıl dilerim.