gözen
ne
demek?

02 Nisan, 2008 / 19:09
Bilmek
Bir gün gözlerini açtığında her şey gitmiş olacak. O kadar eksilmiş olacaksın ki sana katılanları fark etmeyeceksin bile. Yutmaya çalıştığın her lokma boğazında düğümlenip öylece kalacak. Sen, seni anlayamayacaksın. Kalemi eline alıp yazmaya çalıştığın her yazı can çekişmesinden başka bir şey olmayacak. Kalemleri kırıp kırıp yeniden başlayacaksın fakat bir gün bütün kalemlerin tükenecek. Sende olduğunu zannettiğin duyguların başka yerlerde can veriyorlar. İnsanların konuşmalarından duyduğu üç beş kelimeyi bir araya getirerek kurduğun cümlelerin hepsi devrik, kuralsız ve eylemsiz. En kötüsü de sana anahtar olamıyorlar... Şemsiye olamıyorlar yağmurlar altında.

Konuşamadığın için, bir gün; bütün havayı içine alıp patlayan bir balon gibi çığlık atmak zorunda kalacaksın. Hayatında, nabzı yavaşlayan her şeyi ölüme taşıyan sensin. Nefes alamayan her şehri haritadan silmeye kalkıyorsun. İçinde yaşayan insanları, aşkları, hayalleri unutarak...

Gerçekleştikçe bir şeyler, nefret etmeyi getiriyorlar yanlarında. Gerçekleştikçe hayat, kaldıramıyorsun gürültüyü, kalabalığı. Elinde patladıkça hayallerin, daha da gerçekleşiyor hayat ve onların verdiği son nefesleri de alıp iyice güçleniyor.

Etiketler: