gözen
ne
demek?

08 Temmuz, 2006 / 02:28
Biz Koçlar
Bugün size koç olmanın ayrıcalıklarından, iyi yanlarından, olumlu yanlarından ve yararlı yanlarından bahsedeceğim. Görüldüğü gibi olumsuz bir yanı yok bu özelliğin. "Koç olmak bir ayrıcalıktır." diye bir söz var (bilmiyorum var mı aslında, kendim de uydurmuş olabilirim) -ki çok doğrudur, bugün bu sözün doğruluğunu bir kez daha kanıtlayacağım size.

Bir kere, koç burcu bir insanı hiç bir zaman pasif göremezsiniz. Her türlü işte baş gösterebilirler. Hatta baş göstermekle kalmayıp başarı ile de tamamlayabilirler. Utanıp sıkılmazlar, konuşkandırlar. Çevreleri ile iletişimden kaçmazlar ve kendilerine bir çok konuda güvenirler. Koçlar her yerdedir. Her yerde...

Hayatı severler, sevdirirler. Mutlu olmasını bilirler. Yaşamaktan zevk alırlar ve özellikle yaşamlarının eğlenceli taraflarını görmeye çalışırlar.

En önde olmak isterler, liderdirler ve hep öyle kalmak isterler. Kendilerine bir hedef belirleyip,ona ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar.

(Bunlardan ne kadarını yapıyorum orası tartışılır tabi.)

Şimdi en göze çarpan, en olumlu huylarından bahsedeceğim; kıskançtırlar, bencildirler. Kavgacıdırlar, yer yer çirkef bile olabilirler. Tuttuklarını koparırlar, inatçıdırlar. Azıcık da dediğim dediktirler.

Koç olmak bir ayrıcalıktır, öyle de kalacaktır. Bir koçum ve bütün huylarımla gurur duyuyorum. Bazen zarar veriyor olsalar da, koç olduğum için mutluyum.