gözen
ne
demek?

24 Ocak, 2006 / 12:33
Zaman böyle Geçip GidiyorŞu bir kaç haftadır sınavlar, finaller vs ile uğraşmaktayım. Hani çok düzenli de bir öğrenci değilim ama küçüklükten gelen bir alışkanlık olsa gerek: belli bir seviyeyi korumak. Biraz zor oluyor aslında mesela fonetik dersim. Aman tanrım öyle bir ders ki; 20dk çalışarak dayak yemiş gibi olabiliyorsunuz. Hele bir de bir kaç dersi kaçırdıysanız Yok artık tamam. Pek bir şey beklemeyin o dersten. Neyse. 2 finalim kalmış durumda. Aslında 3 de, biri konuşma dersinden olduğu için saymıyorum. 2 final sonra 31 gün sürecek bir yarıyıl tatili beni bekliyor. Okumak için biriktirdiğim bir yığın kitap var. Gerçekleştirmek için biriktirdiğim bir sürü plan. Mesela ev tutmalıyız bu tatilde. II. dönem yurda katlanamayacağımı düşünmekteyim. Bu planımı gerçekleştirmem için tek şey lazım şu an: ev. Bütçemize, beklentilerimize uygun bir ev henüz rastlamadı. Ama umutluyuz. Çünkü yurttan bıkmışız artık lise hazırlıktan beri. Yapacak bir şey yok, o yurttan çıkacağız ev bulup. Ve annem minderler dikecek böyle her renk. Oturma odasında hep hayal ettiğim gibi sadece minder olacak. Ne bir vitrin ne bir konsol ne bir oturma grubu ne de cam oranı yüksek bir masa... Minderler, mum, hasır bir kaç raf, ortaya ahşap bir masa yeter. Bir de televizyon işte. Yalnız minderlerin altına bir izolasyon köpüğü lazım. Sıcak tutumak lazım çünkü kaloriferli eve bütçe yetmemekte.
Neyse sınav diyordum. Aslında sadece sınavlara girip çıkmadım. Arada Şebnem Ferah'ı da ihmal etmedim yani. İzmir Levent Marina Platinum adlı barda sahne aldı. izmirli seboistnetliler olarak topluca gittik konsere. Mükemmeldi diyebilirim konser için. Konserin başında arkalardaydık ama sonra biraz uğraş sonucunda önlerde yerimizi aldık ve "seboistnet.com Şebnem'i burnundan öper!" yazılı pankartımızı gururla kaldırdık havaya. Her defasında baktı pankarta ve gülümsedi. Daha da gaza geldik o öyle yapınca daha çok kaldırdık havaya onu. Gerek birliktelik, gerek mekan, gerek hava açısından güzel bir gündü. Hava beklediğim kadar soğuk değildi.
Ve Şebnem Ferah...
Yine hayran olunası bir kadın imajı çizdi şarkılarıyla. Parçalarının her kelimesini gururla söylerken, onunnla her kelimeye eşlik eden kalabalığa gözleri parlayarak bakıyordu. Sanki imkanı olsa hepsini alnından öpecekti. Sesini, sıcakkanlılığını, sevecenliğini, güçlülüğünü, kadınlığını, kişiliğini ortaya koydu ve yine arkasında binlerce hayran göz bırakıp ayrıldı "kıymetlisi" nden...